GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kannor 12756577
*
nr 1275 6577
Kannor
+ vas, Tyskland, keramik. Höjd: 21-34 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 20:57:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 18:16:19
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa germany kannor keramik tyska tyskland tyskt vas
-
9161 Dosa
porslin, målat. Längd: 32 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:28
-
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9397 Fat
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:25
-
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:22
-
9267 Lockurna
Delft. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:17
-
9346 Lockurna
Kina, nutida. Höjd: 53 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:04
*
Kannor
nr 1275 6577
Kannor
+ vas, Tyskland, keramik. Höjd: 21-34 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/9 18:16:19 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa germany kannor keramik tyska tyskland tyskt vas
-
9161 Dosa
porslin, målat. Längd: 32 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:28 -
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9397 Fat
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:25
-
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:22 -
9267 Lockurna
Delft. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:17 -
9346 Lockurna
Kina, nutida. Höjd: 53 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:04



